28 Ekim Kutlamaları – Yunanistan

28 Ekim Kutlamaları – Yunanistan

28ekim

28 Ekim’i Yunanistan’da 29 Ekim’i ise Türkiye’de geçirdik. 28  Ekim’de Yunanistan, 2. Dünya savaşı sırasında bir miktar toprağı İtalya’dan kazanmasını kutluyor. 29 Ekim bizim için ne kadar önemli ise 28 Ekim’de Yunanlar için bir o kadar önemli idi. Bağımsızlığın kıymetini ve değerini vurguluyorlar. Tek farkı ise bizim ülkemizdeki gibi kutlama çabalarının önlenmeye kalkışılmaması aksine devlet eli ile desteklenmesiydi. 


Kutlama tarzları bize çok tanıdık.. 

26 Ekim Cuma günü (pazar okullar kapalı olduğu için) ilkokul öğrencileri mozelelere çelenk bıraktılar, saygı duruşunda bulundular ve milli marşlarını söylediler. Aşağıdaki fotoğraflar çok küçük bir kasaba olan Kalambaka’da çekildiği için çok büyük bir kalabalık yoktu. 28 Ekim günü sabahtan Selanik sahilinde F16 uçağı gösteri uçuşları yaptı. Her ne kadar askeri gösterilerden çok hoşlanmasam da Solo Türk ya da Türk Yıldızları ile aynı klasmanda olmadığını vurgulamak isterim. 28 Ekim akşamı ise Selanik’in en ünlü meydanı Aristoteles’te bando grubu çaldı, yağmur altında insanlar eğlendi. 
Yorum ( 2 )
 1. Cansın's World
  30/04/2013 at 20:55
  Cevapla

  Merhabalar
  Bende geçen sene 28 ekim’de Rodos’taydım.Orada da baya törenler kutlamalar yapıldı.Birden bu postu görünce şaşırdım hatta:)
  http://cansinsworld.blogspot.com/

  • BilinmeyenRota
   01/05/2013 at 04:31
   Cevapla

   Biz de çok şaşırmıştık. 28 Ekim kutlamaları esnasında Selanik’teydik Türkiye’den tek farkı bayraklardı.

Bir cevap bırakın
Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla

tugce makarnaci