Anne FrankHaus – Amsterdam

Anne FrankHaus – Amsterdam

Anne Frank’ın günlüğünü gitmeden mutlaka okumanızı öneririm. Okullarda ders kitabı olarak okutulması gereken bir günlük. Anne Frank’ın 2. Dünya Savaşı sırasında nazilerden ailesiyle birlikte saklandığı ev müze haline getirilmiş. Biz gittiğimizde restorasyon olduğu için içeri giremedik. Bir daha gittiğimde mutlaka ziyaret edeceğim.

Gitmeyi en çok istediğim yerlerden birisiydi Anne Frank House. Malesef tadilat barikatına takıldık. O kadar insanın sokağa hiç çıkmadan 2 yıl geçirdikleri çatı katı. Hitlerin kitabını nerdeyse artık orta okuldaki çocukların bile bildiği ülkemizde Anne Frank’ın günlüğünün hiç bilinmemesi ne kadar acı verici. Ancak üniversitede öğrendim böyle bir günlüğün olduğunu. Lütfen Anne Frank’ın günlüğünü okuyun okutun. 

*Bilinmeyen Rota olarak değil soykırım ölümün hiçbir türlüsüne destek vermediğimizi belirtir. Yazının kahverengi harflerle yazılmış ikinci kısmını hazırlayan eski çalışma arkadaşımız adına, sorumluluğu kabul eder ve özür dileriz.

Yorum ( 1 )
  1. kaan göktaş
    03/09/2015 at 10:22
    Cevapla

    “İnsanlar görsÜN SOYKIRIM NASIL YAPILIRMIŞ?” NE DEMEK HANIMEFENDİ? SOYKIRIM MI BEĞENDİRECEĞİZ HER ŞEYİ BIRAKIP? İNSANLARIN YERLERİN SÜRÜLMESİ, ÖLDÜRÜLMESİ, TECAVÜZ EDİLMESİ, AÇ BIRAKILMASI VS. ÖNEMLİ DEĞİL DE BUNUN NASIL YAPILDIĞI MI ÖNEMLİ? YA DA 1.5 MİLYON SAYISI AZ DA 6 MİLYON OLUNCA TATMİN Mİ OLUYORSUNUZ O ŞEYİN SOYKIRIM OLDUĞUNA? NEDEN ÖLÜMLERİ YARIŞTIRIYORSUNUZ? NE GÜZEL OKUYORDUM TADIM KAÇTI.

Bir cevap bırakın
Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla

tugce makarnaci