Bumerang ile Bodrum Safari

Bumerang ile Bodrum Safari

Bumerang network Bodrumfirsati.com işbirliği ile Bumerang deneyim günleri kapsamında Ege bölgesi bloggerları için Bodrum’da Jeep Safari etkinliği düzenledi ve ağırladı.

Tüm Bumerang etkinlikleri gibi çok keyifli geçeceğine inandığım bu etkinliğe katılmak için Fethiye’de ki tatilimi yarıda kesip Bodrum’a geçtim. Buluşmamızın ardından hararetli bir sohbet eşliğinde maceraya atıldık ama ilk etapta neler ile karşılaşacağımızın farkında değildik.


3 Jeep birlikte ilk olarak Koca Sarnıç’ı ziyaret ettik. Ege’de yaşayanların sık karşılaştığı bir yapı olan sarnıç turist arkadaşları epey heyecanlandırmışa benziyordu. Bu tarihi yapının hayvanlar için de olsa hala kullanıldığını bilmek beni çok mutlu etti.

Çamlık köyündeki çay kahve molasının ardından Güreş develerini ziyaret ettik ve beni etkinliğin en çok heyecanlandıran kısmına Sazköy’de ki su kaplumbağalarını görmeye gittik. Kaplumbağalardan birini küçük bir kandırmaca ile gölden çıkartıp birkaç poz fotoğrafından arkasından doğaya geri bıraktık. Yaz aylarında suyun üzerinde gördüğümüz bu şirin kaplumbağalar kış aylarında ise çamurun altında uykuya yatıyorlarmış. (Kaynak : Yoldaolmak

Jeepler arası safari esnasında kıyasıya bir su savaşı yaptığımızı da belirtmek isterim. Hatta subaşı denilen mevkiide savaş öyle bir şiddetlendi ki yabancı turistler ile bizim ekip arasında küçük bir kovalamaca yaşandı. 

Yalıçiftlik mevkiinde deniz ve güneşlenme faslı ile sonlandırdığımız etkinlik için Bumerang ve Bodrumfırsati.com’a çok teşekkürler. 

Yorum ( 3 )
 1. Eda Özer
  05/10/2013 at 16:57
  Cevapla

  çook güzel bir etkinlik olduğu çok belli orda olmayı isterdim 🙂

 2. Ege
  06/10/2013 at 18:12
  Cevapla

  Canım çok güzel anlatmışsın, keyifli bir etkinlikti tekrar görüşmek üzere 🙂

 3. Miss bilet
  21/10/2014 at 14:15
  Cevapla

  En ucuz uçak bileti fiyatları için http://www.missbilet.com/ adresini ziyaret ederek hem uygun fiyata seyahat etme şansını hem de birçok farklı havayolu şirketinden birini seçme şansını yakalayabilirsiniz. Birçok kampanyadan da yararlanmanız mümkün.

Bir cevap bırakın
Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla

tugce makarnaci