Reklam

Merhaba! Bloguma hoşgeldiniz. Ben Tuğçe. Bu sayfada blogumla ve birlikte çalışabileceğimiz alanlarla ilgili ayrıntılı bilgiler bulacaksınız. Sayfamda sergilemekten keyif alacağım, severek kullanabileceğim ve kişisel değerlerime uygun olan konularda reklam ve işbirliklerine açığım.


 

Hangi Alanlarda Çalışabiliriz?

Kendi siteniz için web içerikleri- Siteniz için temanıza uygun web içerikleri üretecek, yazılar yazacak birini arıyorsanız o kişi ben olabilirim ve web siteniz için SEO uyumlu özgün içerikler oluşturabilirim.

Banner Reklamları – Web sitemin ana sayfasındaki, sidebardaki ve diğer uygun yerlerdeki reklam alanlarına markanız veya ürününüz için banner reklam verebilirsiniz.

Backlink çalışması – Web siteniz, markanız, hizmetiniz veya ürününüz için uygun içeriklerde backlink yerleştirmesi yapabilirim.

Ürün değerlendirme yazısı – Ürün veya hizmetinizi deneyimleyip hakkında kullanıcıları bilgilendirici bir yazı hazırlayabilirim. Bu yazıyı web sitemde ve sosyal medya hesaplarımda paylaşabilirim.

Ürün değerlendirme videosu –Ürün veya hizmetinizi deneyimleyip hakkında kullanıcıları bilgilendirici bir video çekebilirim. Bu videoyu sosyal medya hesaplarımda paylaşabilirim.

Sosyal medya tanıtımları – Sosyal medya hesaplarımdan ürün, hizmet veya markanızın tanıtımını yapabilirim.

Tanıtım yazısı – Sayfanızı, ürününüzü veya markanızı tanıtan bir yazı hazırlayabilir veya sizin hazırladığınız bir tanıtım yazısını sayfamda yayınlayabilirim. İçeriğin uygun olması halinde yazıyı sosyal medya hesaplarımda paylaşabilirim.

Youtube videosu – Video işbirlikleri gerçekleştirebilirim.

Diğer sponsorluklar – Web işbirlikleri haricinde etkinliklerimde, kamplarımda, karavan yapımında veya diğer seyahatlerimde çeşitli sponsorluk ilişkileri ve işbirlikleri kurabiliriz. Bu şekilde bir çalışma yapılması halinde bahsetme ve paylaşım şekilleri karşılıklı değerlendirilir.


Reklam ve işbirliği talepleriniz için bilinmeyenrota@gmail.com adresinden e-posta yoluyla iletişime geçebilirsiniz.


Sosyal Medya Hesaplarım

Instagram: https://www.instagram.com/bilinmeyenrota

Youtube: https://youtube.com/c/bilinmeyenrota

Twitter:
https://twitter.com/bilinmeyenrota


Misafir Yazar Gönderileri

Eğer kişisel bir blog sayfanız varsa ve ücretsiz backlink almak isterseniz, web sitemde yayınlanmak üzere hazırladığınız özgün blog yazılarınızı göndererek sitenize backlink alabilirsiniz.

Bu bölümde misafir yazılarında olması gereken özellikleri anlatacağım. Başlamadan önce, yalnızca kişisel bloglardan gelecek olan yazıları kabul ettiğimi hemen belirteyim. Eğer sponsorlu bir yazı yayınlamamı ve ticari işletmenizin sitesine backlink vermemi ya da mevcut yazılardan birine ticari işletmenizin linkini yerleştirmemi istiyorsanız bu durumda bu bir dayanışma değil reklam çalışması olacak ve yukarıda açıkladığım kategoride değerlendirilecektir.

Ne tür yazılardan bahsediyoruz?

Misafir yazarlar tarafından yazılacak ülkeler ya da şehirler hakkında rehberleri, seyahat, kamp ve denizcilik tavsiyelerini, vegan yaşam ve doğa dostu yaşam ile ilgili yazıları, film, kitap, dizi inceleme ve tavsiye yazılarını kabul ediyorum. Rehberler bir ülke hakkında olabileceği gibi, belli bir alan hakkında ya da örneğin bir bölgede demir atılacak alanlar hakkında da olabilir. Bunlara ek olarak gittiğiniz ülkelerde başınıza gelen eğlenceli anılar, gittiğiniz yerde öğrendikleriniz ve deneyimleriniz hakkında da yazabilirsiniz.

Yazı konuları daha önce blogumda işlenmemiş konular olmalıdır. O yüzden lütfen yazı göndermek için iletişime geçmeden önce bu konuyla ilgili yazılmış yazım olup olmadığına göz atmayı unutmayın. Ana sayfadaki “Ara” bölümünden kolaylıkla arama yapabilirsiniz.

Yazılar nasıl olmalı?

  • Her şeyden önce özgün olmalı. Lütfen sadece sizin tarafınızdan yazılmış; başka hiçbir yerde yayınlanmamış ve yayınlanmayacak yazıları gönderin.
  • İçerikler düzgün bir anlatımla, imla kurallarına uygun olarak hazırlanmalı.
  • Yazı SEO ayarlarına uygun olarak hazırlanmış olmalı.
  • Misafir yazıları 400-800 kelime arasında olmalı ve en az 2 adet yüksek çözünürlüklü fotoğraf içermeli. Bu fotoğraflar ya size ait olmalı ya da telif hakkı istemeyen stok görseller arasından seçilmeli. (Fotoğraflar yalnızca blog gönderisinde ve gerekirse bu blog gönderisinin sosyal medya paylaşımında kullanılır. Başka hiçbir yerde kullanılmaz.)
  • Yazılar kendi blogunuzun reklamını yapar nitelikte olmamalıdır.
  • Konu üzerinde hemfikir olsak bile blogum için uygun olmadığını düşündüğüm yazıları reddetme hakkımı saklı tuttuğumu da belirtmek isterim.
  • Yazılar gerekli görülürse ileriki bir tarihte siteden kaldırılabilir. Ancak yazı durduğu sürece backlink bağlantınız kesinlikle kaldırılmaz.

Karşılığında ne alacaksınız?

Misafir yazısının içinde blogunuza giden 1 adet do-follow link olacak. (Misafir yazıları “Bu yazı linkiniz‘ tarafından yazıldı.” şeklinde bir ifade ile başlar ve ‘linkiniz‘ kısmına sitenizin anasayfa bağlantısı do-follow olacak şekilde eklenir. Bunun dışında bir bağlantı eklenmez.)

Yazı göndermek için

Eğer siz de misafir yazar olmak isterseniz, bilinmeyenrota@gmail.com adresine yazmak istediğiniz konuyu ve önceden yazılmış örnek 2 yazınızın linkini kendiniz ve web siteniz hakkında bir iki cümlelik özet bilgi ile gönderebilirsiniz.

Görüşmek üzere!
Tuğçe