Bayram Rotası

0

 

Bayramda ne yapıyorsunuz sorusunu 1 ay önceden duymaya başladım.. Uzun zamandır kafamı kurcalayan bir soru olduğu için maalesef henüz karar veremedikten başka verebileceğim bir cevap yoktu. Ben de önce kafamda yapılabilecekleri bir liste haline getirip sizlere Kurban Bayramı’nda nereye gidilir yazısı ile sundum ama işin kötü kısmı kendim hala karar verememiştim. İlk olarak yola Fas diye çıktık ancak Kurban bayramında her yer kapalı olacağı için müslüman ülkeye gitmememiz gerektiğini fark edince, başka sefere diyerek vazgeçtik. Vakit geçti, geçtikçe bilet fiyatları arttı, düşündükçe yapmak istediklerimizin listesi uzadı ve bir türlü karar veremedik.


Yine bir akşam otururken, gaza gelip otobüs ve uçak biletlerini aldıktan sonra Meteora’ya gitmeye karar verdik. Tabi ardından sancılı geçen vize süreci geldi. Çıkmama ihtimaline karşı B planını da hazırlayıp, bekledik. Ve sonunda vizelerimiz elimize ulaştı..

Programımızı açıklama vakti geldi..

Arife günü İzmir’den İstanbul’a ayrı ayrı uçaklar ile uçuyoruz (ekonomimizi düşündük). Gece Selanik’e giden otobüse binip, sabah erkenden iniyoruz. Trikala’ya giden tren biletimizi aldıktan sonra gün boyu Selanik’te salına salına dolaşıyoruz. Ve saati gelince trene atlayıp Trikala’da, Marios ile buluşup evinde misafir oluyoruz. Bunu takip eden 3 gün boyunca kafamıza göre Meteora’yı geziyoruz. Bunun için bir planımız yok. Zaten belli olacağı üzere plan sadece gitmek üzerine kurulu gerisi anlık kararlara bağlı olarak değişecek.

Meteora’da ne mi var… Onu gelince anlatalım ama küçük bir bilgi için..
http://en.wikipedia.org/wiki/Meteora

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.