Bozcaada’da Konaklama

6

Bozcaada‘da genellikle küçük pansiyonlar, butik oteller ve bağ evleri konaklama için tercih edilmektektedir. Adanın tamamı sit alanı olduğu için öyle süper lüx oteller, 5 yıldızlı tatil köyleri bulunmamakta. Zira bu gibi işletmeler adanın bütünlüğünü ve kendine has mimarisini, havasını bozacağı için adaya sahip çıkan halk tarafından da hoş karşılanmamaktadır.

İşletmelerin kapasitelerinin azlığı dolayısıyla yoğun konaklama taleplerini özellikle festivallerin olduğu dönemlerde karşılayamamakta ve bu nedenle yoğun sezonda seyahatin en az bir ay öncesinde planlanması gerekmektedir. Ben sezon kalabalığından rahatsız olan bir kişi olarak adaya seyahati neredeyse hiçbir turistin olmadığı hatta dükkanların bile henüz açılmadığı bir dönemde 29 Nisan’da gerçekleştirdim. Bozcaada otelleri içerisinden tercihimi www.kucukoteller.com aracılığı ile Nar Bozcaada‘dan yana kullandım. Eski bir rum evi olan işletme Mimar Kemal Bey tarafından orjinaline sadık kalınarak korunmuş ve hizmete açılmış.

6 YORUMLAR

    • Kimisi odaların çok dar olduğunu, kimisi banyo tuvaletlerin hep akıttığını, bir başka kesim de otel sahiplerinin ukala tavırları yüzünden sıkıntı çektiklerinden bahsetmişler. Bizim de gözümüz korktu açıkçası. Tabii bunun yanı sıra çok güzel yorumlar da okudum ama hazır siz gitmiş kalmışsınız sizden bir onay alayım dedim 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.