Bumerang ile Bodrum Safari

3

Bumerang network Bodrumfirsati.com işbirliği ile Bumerang deneyim günleri kapsamında Ege bölgesi bloggerları için Bodrum’da Jeep Safari etkinliği düzenledi ve ağırladı.

Tüm Bumerang etkinlikleri gibi çok keyifli geçeceğine inandığım bu etkinliğe katılmak için Fethiye’de ki tatilimi yarıda kesip Bodrum’a geçtim. Buluşmamızın ardından hararetli bir sohbet eşliğinde maceraya atıldık ama ilk etapta neler ile karşılaşacağımızın farkında değildik.


3 Jeep birlikte ilk olarak Koca Sarnıç’ı ziyaret ettik. Ege’de yaşayanların sık karşılaştığı bir yapı olan sarnıç turist arkadaşları epey heyecanlandırmışa benziyordu. Bu tarihi yapının hayvanlar için de olsa hala kullanıldığını bilmek beni çok mutlu etti.

Çamlık köyündeki çay kahve molasının ardından Güreş develerini ziyaret ettik ve beni etkinliğin en çok heyecanlandıran kısmına Sazköy’de ki su kaplumbağalarını görmeye gittik. Kaplumbağalardan birini küçük bir kandırmaca ile gölden çıkartıp birkaç poz fotoğrafından arkasından doğaya geri bıraktık. Yaz aylarında suyun üzerinde gördüğümüz bu şirin kaplumbağalar kış aylarında ise çamurun altında uykuya yatıyorlarmış. (Kaynak : Yoldaolmak

Jeepler arası safari esnasında kıyasıya bir su savaşı yaptığımızı da belirtmek isterim. Hatta subaşı denilen mevkiide savaş öyle bir şiddetlendi ki yabancı turistler ile bizim ekip arasında küçük bir kovalamaca yaşandı. 

Yalıçiftlik mevkiinde deniz ve güneşlenme faslı ile sonlandırdığımız etkinlik için Bumerang ve Bodrumfırsati.com’a çok teşekkürler. 

3 YORUMLAR

  1. En ucuz uçak bileti fiyatları için http://www.missbilet.com/ adresini ziyaret ederek hem uygun fiyata seyahat etme şansını hem de birçok farklı havayolu şirketinden birini seçme şansını yakalayabilirsiniz. Birçok kampanyadan da yararlanmanız mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.