Pepsico ile patates hasadı

0
pepsico-patates-hasadı

PepsiCo’nun patetesin cipse dönusme hikayesine dinlemek icin davet edildigimde hayir diyemedim.

Bloggerlar icin muhtesem 2 gun planlayan PepsiCo ile ilk gun kahvaltının  ardından tanışma fırsatı bulduk. Ha PepsiCo’yu zaten biliyoruz diye düşünebilirsiniz ancak biz PepsiCo’nun sürdürülebilir ve organik tarıma desteklerini, ekilen patateslerin tüm süreçlerini detaylı olarak dinleme şansını yakaladık.

Toplumsal sürdürülebilirlik, eğitime destek, CO2 salımının azaltılması,cipslerdeki tuz yağ oranının azaltılması, su kullanım verimliliği PepsiCo nun en önem verdigi toplumsal ve sosyal sorumluluk konuları arasında yer alıyor.

Ilk gun ekiple tanışma toplantısının ardından Aydın Şefin PepsiCo ürünleri ile hazırladıgı yemekler ile ziyafet çektik. Bu kısmın detaylı anlatımını etkinliğe katılan diger yeme icme konusunda uzman arkadaslara bırakıyorum. Yemek konusunda iyi ya da kötü hiçbir eleştiri yapabilecek düzeyde olmadıgım icin sadece lezzetli olduklarını belirtip geçeceğim.

Yemeğin ardından hadi bakalım bu sefer siz yapın biz tadalım diyen Aydın Şef in denetiminde gruplar halinde kendi dipsoslarımızı hazırladık. Arkadaşların hazırladığı soslar nedense çok güzel olurken benimki pek birşeye benzemedi. Burada da birkez daha yemek olayından pek anlamadığım tasdiklenmiş oldu.

Yapamam ama yapılanı yemek konusunda üstüme yoktur.

Hep beraber yaptığımız Kapadokya turu ise eğlencenin tuzu biberi oldu.

Etkinliğin en keyifli kısmı ise finaliydi.. PATATES HASADI!!!!!!

Organik olarak üretilen patatesler toplandıktan sonra önce soğuk hava deposuna sonra da fabrikaya gönderilip cips haline geliyor.

Şuan yediğiniz cipsleri ben toplamış olabilirim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.