Romantik Kent Nafplio

2
Nafplio
Yunanistan’ın en romantik şehirlerinden birisi olan Nafplio’yu görmek için yola çıkıyoruz. Fotoğraflardan gördüğümüz kadarıyla yakın yerler (
Xylokastro’da konaklıyoruz) içerisinde gidilecek en güzel


yer. Planımız sabahtan yola çıkmak olsa da bir türlü hazırlanamayan arkadaşlar ve bitmek bilmeyen kahvaltı sofrası ile evden çıkışımız neredeyse 11:00’i buluyor. Sonradan çok pişman oldum tek başıma erkenden yola düşmediğim için. Xylokastro’dan Nafplio’ya ulaşabilmek için önce Kiato’dan sonra da Istmos’tan aktarma yapıyoruz. Yakın yer derken gün içinde gidip dönmeyi planlıyorum konaklamak istemiyorum çünkü tüm paramı Meteora için saklıyorum. Yol söylenenden uzun sürüyor ve varışımız 15:00’i buluyor ve sürpriiiiiiz!!!

Hoşgeldiniz Yunanistan’a… Bilindiği üzere tüm ülke 14:00’te Siesta’ya başlıyor. Merakla ziyaret etmek istediğim, hakkında muhteşem şeyler duyduğum 999 basamak ile tırmanılan Palamidi Kalesi ise 15:00’te kapanıyormuş. Şansımı denemek için yukarı kadar çıkıyorum ama malesef 🙁 Ben de tarihi yüzlerce binanın arasında yer alan çarşının ve keyfini çıkartmak için dolaşmaya başlıyorum. 

Sımsıcak içine bir anda alan bir şehir. Birbirinden güzel hediyelik eşya dükkanları, cafeler yanyana sıralanıyor. Sokakların içerisinde bir o yana bir bu yana salına salına yürümek çok keyif veriyor ve yolun bittiği yerde Bourtzi adası gülümsüyor denizin karşısından. 

 

Ne yazık ki adaya da gidemiyorum çünkü son dönüş otobüsü 17:00’de.. Bunlar daha Yunanistan hakkında öğreneceklerimin ilki.. 
Yunanistan’a gitmeden önce bilinmesi gerekenler yazımı okumanızı tavsiye ederim. 

2 YORUMLAR

    • Merhaba mine hanım
      guzel sozlerınız ıcın cok tesekkurler. sıte bir sure once blogspottan wordprese tasındıgı ıcın gozumuzden kacan seyler olabiliyor. haber verdiginiz icin cok tesekkurler. ben bu yazıdakıleri hemen guncelledım ancak digerlerinin kontrolu ve duzeltılmesı bıraz vakıt alacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.