Tavşan Adası – Myndos

1

 Haftasonu D ile kız kıza keyif yapmak için Bodrum’a gittiğimizi duyan arkadaşların Bergamot siparişi üzerine sanki başka bir yerde satılmıyormuş gibi almak için Gümüşlük’e gitmeye karar verdik.

Güvercinlik yakınlarındaki Adabükü mevkisinde konakladığımızı düşünürsek, epey bir yol demek oluyor. Su kabakları ile süslü yolun sonunda Gümüşlük’e vardık. Şirin bir sahil kasabası ancak çok kalabalık olduğunu belirtmem gerek ve o kadar çok tekne var ki, karşıdaki adaların manzarasını çekebilmek mümkün değil.

Tavşan Adası üzerindeki kalıntılarını (Myndos Antik Kenti’nin bir devamı) ziyaret edebilmek için deniz içerisinden diz boyunu pek geçmeyen eski bir geçidin üstünden yürümek gerekiyor.Benim keyifle D’nin de ayaklarına taşların battığı iddiasıyla söylenerek yürüdüğü bu yolun sonunda ünlü Tavşan Adası’na vardık ve varır varmaz karşımıza çıkan tabela ile tüm hayallerim suya düştü. Bir yanda adaya girişin yasak olduğunu belirten bu tabela, bir yanda antik şehrin merdivenlerinin davetkar görüntüsü beni ikilemde bıraktı. D’nin baskılarıyla yasaklı alana girmedim. Eee madem birşey göremedik bari okuyalım da tarihçesi neymiş bir öğrenelim dememle, Myndos Antik Kenti’ne dair açıklamada bulunan hiçbir levha olmadığını da fark etmek tam bir hayal kırıklığı oldu. 

 
D, tüm mızmızlanmalarına karşı poz verirken

 

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.