Yunanistan’da Keşefettiğim Lezzet: Lay’s Fırından

0
23

Yunanistan’da yaşadığım dönemde, Yunanca bilgimin pek de kuvvetli olmamasından aynı zamanda hiçbir yiyeceğin etiketinde İngilizce açıklama bulunmadığı için markette yaptığım alışverişlerde ya ambalajını beğendiğim ürünü ya da ucuz
olanı seçmekten öteye geçmezdi. Tamamen bilinçsiz bu alışverişler esnasında tahmin edeceğiniz gibi bazen çok iyi bazen de çok kötü ürünler ile karşı karşıya kalıyordum. 


O dönemde Türkiye’de Lay’s Mevsim Yeşillikli pek bir revaçtaydı. Canımın cips çektiği o anda da Mevsim Yeşillikli Lay’s almak üzere davrandım ve pek tabii ki Yunanca bilmediğimden ötürü ambalajı en benzeyen Lay’s ürününü aldım. Eve gittiğimde fark ettim ki bu aslında o değildi. Ama yine de pek bir güzel, pek bir lezzetliydi. Nasıl olabilirdi ki? Neden Yunanlar bu muhteşem lezzete sahipti ama biz değildik. Hani tüm yemeklerimiz aynıydı, hani damak tadımız pek bir benzerdi? Türkiye’ye dönüş zamanı geldiğinde ise, acaba valize kaç paket bundan koyabilirim hesabı yaparken buldum kendimi. Yunanistan’dan cips götürecektim arkadaşlarıma, bu lezzeti onlarla da paylaşmak istiyordum. Maalesef sınırlı sayıda cips ile dönebildim İzmir’e.. Aklımda acaba bir daha ne zaman yiyebilirim düşüncesi ile.. 
Ve bir gün reyonlarda yeniden gördüm onu.. Lay’s Fırından.. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here