Sürdürülebilir Bikini

0

Kendi hayallerimi gerçekleştirirken sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunmam, bugüne kadar benim gibi düşünen ve eylem alan bir çok güzel kadınla tanışmamı sağladı. Hele ki gördüğü haksızlara sadece sosyal medyadan sesini çıkarmakla kalmayıp, bunun için eylem alan ve çözüm üretmeye çalışan kadınlara, üreten kadınlara hayranlık duyuyorum. Hayranlıkla takip ettiğim bir çok kadından bir tanesi olan İnna’nın başardıklarından ve yarattığı sürdürülebilir bikini fikrinden biraz bahsetmek istiyorum. 

 

Miss Cosmopolita

Inna aslen Kazakistanlı, Rusya’da büyümüş ve dünyanın bir çok ülkesinde hem bulundu hem de yaşadı. Seyahatleri esnasında gördüğü çevre kirliliği, plastikle dolu kumsallar, burada plastikleri yediği için can çekişen kuşlar ve balıklar nedeniyle kendi markasını sürdürülebilir kılmaya verdi. Yeni ürünler üretirken, doğal kaynakları kullanmak yerine geri dönüşümü neden kullanmalayım değil mi?

 

Hedef

Geri dönüşüm denilince çoğumuzun aklına plastik ve cam şişeler ve teneke kutular geliyor. Aslında geri dönüşümlü ürünleri hayatımızın bir çok alanında kullanmak mümkün. Bu noktada Inna kadınlar için dönüşebilir bir bikini üretmeye karar verdi. Dönüşebilir bikini tersini düzüne çevirip ya da ufak eklemeler yapıp bir çok farklı model ve renk kombinasyonu ile giyebilebilen bir bikini. Yani seyahate çıktığımızda yanımıza aldığımız tek bir bikiniyi, 26 farklı modelde giyebiliyoruz.  Çevreye duyarlı gezginler, hareket halindeki ve bu çok yönlülüğe ihtiyaç duyan kadınlar için tatlıl bir tasarım. Bu tasarım ile Inna’nın nihai hedefi sürdürülebilirlik konusunda farkındalık yaratmak.

 

Modeller

 

İstediğiniz bikini parçalarını seçerek kendi sürdürülebilir bikini setinizi oluşturabilirsiniz: altlar,kuplar, askılar… Parçaların hepsi ayrı satılıyor. Ek parçalar ile bikinilerinize, mayolarınıza kolayca yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bu şekilde moda trendlerini takip ederek sürdürebilir bir yaşamı tercih etmek mümkün. Ufak eklemeler ile yeni bir bikini yerine tek bir bikini ile yola devam edebiliriz. Hem de çantada çok yer tutmuyor.

Kumaşlar

İnna’nın kulladığı kumaşlar geri dönüştürülmüş iplikten yapılmış ultra dayanıklı İtalyan kumaşlarıdır. Yenilenmiş balık ağları, halılar ve diğer naylon atıkları gibi yenilenmiş naylondan üretilen iplik. İlk duyunca insan nasıl mümkün olabilir diye düşünebiliyor ama kumaşları ve modelleri gördükten sonra hayretler içerisinde kalıyor. 

 

İnna’nın hikayesini ve ürünleri merak edenler, buradaki linkten sitesine ulaşabilir. 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.