Erzincan Turistik Yerler

1

Doğu Anadolu Bölgesi’ nde yer alan Erzincan, kendine özgü yemekleri, temiz havası ve doğal güzellikleriyle dikkat çekiyor. Şehrin gürültüsünden sıkılan, farklı bir rotada tatil yapmak isteyenlerin tercihleri arasında yer alan bölge, son zamanlarda cazip hale gelmeye başladı.

 

Girlevik Şelalesi

Erzincan’ın doğal güzelliklerinin en başında geliyor Girlevik Şelalesi. Kayaların üzerinden parça parça akan bir Şelale hayal edin, il merkezine 30 kilometrelik bir mesafede yer alan bu doğal güzellik gezginlere aynı zamanda çevresinde birçok keşif noktasıda sunuyor.

Erzincan’a bir seyahat planı yapanlara şehrin en huzur verici noktalarından biri olan Girlevik Şelalesi’ ne kısa bir yolculuğu tavsiye ediyorum. Şelalenin bulunduğu yerde piknik yapabilir ve çevreyi keşfetmek için doğa yürüyüşleri gerçekleştirebilirsiniz. Her mevsim farklı bir güzellik sunan Girlevik Şelalesi’nin yakınlarında bulunan lokantalarda tüm balık çeşitleri oldukça ucuz ve lezzetli. Çağlayan beldesinde bulunan şelale doğal güzelliğiyle huzurlu bir gün geçirmenize kesinlikle yardımcı olacak.

Erzincan Ilıcası

Birçok hastalığa iyi geldiği söylenen Erzincan Ilıcası’nın 33 derecelik bir sıcaklığı bulunuyor. Bünyesinde 12 kapalı yüzme havuzu mevcut ve bu durum turistlerin yoğun olarak ilgisini çekmekte.

Ilıcanın sularının cilt rahatsızlıklarından, romatizmaya, kalp ve damar hastalıkları gibi sorunlara iyi geldiği söylenmekte. Ulaşım açısından merkezi bir noktada yer alıyor. Ayrıca Ekşisu Kapııcası’ nın yanında bulunan bu yer size her iki yerinde tadını çıkarma şansı veriyor.

Erzincan-kadigolu

Kadı Gölü

Erzincan Kemaliye’ de yer alan Kadıgölü soğuk su kaynaklarıyla yeşilin her tonunu barındıran bir yer. Kadıgölü ismi yüksek ve kayalık dağlardan gelmekte olan yeraltı suyudur. Alabalık yetiştirme tesisini de bünyesinde barındıran bu yer, son zamanlarda elektrik üretiminin sağlanması içinde çalışmalara başlamıştır.

 

Ergan Kayak Merkezi

Erzincan merkeze 12 km mesafede yer alan Ergan Kayak Merkezi, ülkemizde en uzun   liftlerinden oluşan teleferik ve telesiyej tesisine de ev sahipliği yapıyor.  Konfor açısından oldukça iyi olan bu tesisler kayak meraklıları için her detayı düşünmüş. Kış tatilinde farklı bir yere gideyim derseniz eğer ülkemizin en az bilinen kayak merkezlerinden birisi olan Ergan Kayak Merkezi’ ni tavsiye ediyorum.

Erzincana Nasıl Giderim?

Ulaşım olarak tabi ki hava yolu ulaşımı sizi hem zaman olarak hemde harcadığınız enerji bağlamında rahatlatacaktır. Türk Hava Yolları’nın Erzincan seferi ekonomik olarak seyahatinize kolaylık sağlayacak düzeyde.

1 Yorum

  1. 6 AY KADAR BENDE ERZİNCANDA BULUNMUŞTUM ŞEHİR MERKEZİ OKADARDA GÜZEL DEĞİLDİ GENELDE ASKERLERLE GEÇİMİNİ SAĞLIYOR ESNAFI HERŞEY ASKERLERE YÖNELİK OLARAK GÖRDÜM FAKAT ŞEHİR MERKEZİNDEN UZAKLAŞTIĞIMDA çağlayan şelalesi, kemah kalesi, otlukbeli gölü, maden suyu çıkan ekşisu ve mağaraları gerçekten görülmeye değer.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.