Akyaka’da Konaklama

3

Akyaka İzmir yakın yerler arasında yer alan cennet güzellikteki, hafta sonlarını değerlendirmek için sessiz nadide Ege kasabalarından bir tanesidir. Akyaka’yı ziyaret etmek için bence en güzel mevsim, yaza göre daha göre sakin olan bahar ve kış aylarıdır. Kasaba küçük olduğu için yazın deniz ve güneş aşkıyla gelen ziyaretçiler biraz fazla yoğunluk yaratabiliyor.

Akyaka’da bir çok konaklama seçenekleri mevcut ancak benim favorim bunların içerisinde geçtiğimiz hafta sonu misafir olduğum Kerme Ottoman Konak oldu. Ben otelde çok fazla vakit geçiren bir insan değilimdir, buna rağmen otelin güzelliği ve personelin ilgisi nedeniyle otelden çıkmak istemedim. Günlük planlarımı otelde daha fazla vakit geçirecek şekilde düzenledim ve elimden geldiğince fazla kalmaya çalıştım. Neden mi? Şöyle anlatayım.

meyve

Otele daha adım atar atmaz, resepsiyon görevlisi Güneş Bey beni ismimle karşıladı. Neredeyse hiç yormadan check in işlemlerimi yaptıktan sonra odama yerleştirdi. Ardından oda telefonu çaldı. Tuğçe Hanım müsaitseniz size bir ikramımız olacak dendi. Ben ikramı stres filmle tabağa sabitlenmiş bir kaç meyveden oluşacağını düşündüğüm için, çok da umursamadan odadan çıkarken elinde özenle doğranmış ve süslenmiş bir tabak meyve tutan, yüzünden gülümseme hiç eksik olmayan Sedat Bey ile karşılaştım. Sizin için dilimledim meyveleri, lütfen hemen yiyin yoksa elmalar karar dedi. Bu cümleyi o kadar naif bir şekilde söyledi ki,  bir kişi için çok fazla olan meyve tabağını bitirmek için elimden geleni yaptım. Kalan her meyve dilimi, uzun bir yoldan eve döndüğünüzde anneniz tarafından sizin için özenle yapılmış yemekleri çöpe atmakla aynı hissiyatı yaratacaktı.

kerme-ottoman-konak

Otelin sadece 18 odası olması nedeniyle, her bir misafir ile özel olarak ilgilenilip, otelden çok evindeymiş hissi veriliyor. Aynı zamanda otelin küçük köpeği de misafir ağırlamak konusunda oldukça deneyimli. Sadece otelin muhteşem mimarisi ve dekorunun keyfini çıkarırken, evde değil de otelde olduğunuzu hissediyorsunuz. Benim için sıkıcı olan Osmanlı mimarisi, otelde o kadar güzel ve abartısız bir şekilde kullanılmış ki, dekoru, ayrıntıları incelemekten insan kendisini alamıyor. Kerme Ottoman, hem konforu hem personelin güzelliği, hem de konumu itibariyle kesinlikle Akyaka’da konaklanacak en güzel yerlerden bir tanesi.

kerme-ottoman-akyaka

3 YORUMLAR

  1. Yazı ve tavsiyeniz için teşekkürler. izmir’e yakın olduğu kesin ancak yazı içinde hiç muğla isminin geçmemesi muğlalılarda bir kırgınlık yaratabilir 🙂 hani benden söylemesi…

  2. Nail Çakırhan mimarisi ile bezeli Akyaka’ da doğa ile iç içe çok güzel butik oteller mevcut bunlardan birisi de yazınızda belirttiğiniz gibi Ottoman Otel. Siz ve takipçilerinizin Akyaka’ya yolunuz tekrar düşerse http://www.gezgorakyaka.com/akyaka-otelleri.html adresinden tüm işletmeler ve oteller ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Yine bekleriz.

  3. Yazınız çok güzel olmuş emeğinize sağlık. marmaris’te B&B YÜZBAŞI OTEL ‘de konaklamıştım geçen yıl ve oradaki çalışan hanım efendi akyaka’ya da mutlaka uğramamız gerektiğini söylemişti.Gerçekten çok hoş, tatlı ve şirin bir yer.Umarım tekrar ziyaret edebilme şansım olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.