İstanbul’da Serin Bir Gün

5Öğle sıcağının bastırdığı anda Y’nin parka gidelim teklifi çok cazip geldi. Gölgelerden yürüye yürüye Yıldız Parkı’na vardık. Oturacağımız yere karar verene kadar, günlerden de cumartesi olmasının etkisiyle fotoğraf çekimi yapılan yaklaşık olarak 30 adet gelin damat gördük. Gölge nispeten sakin bir Çadır Köşkü isimli bir yere oturduk. Yemekler için çok başarı diyemem, alkol yok. Yedik içtik kalktık. Kendimize bir ağaç altı aramaya başladık. Oraya baktık, buraya baktık. 10-15 kişilik bir öğrenci grubunun yakınlarına konuçlandık. Ah biz de öğrenciydik, yaşta geldi kemale erdi olduk 27 gibi klasik cümlelerin ardından öğrencileri kıskançlık dolu bakışlarla izledik.. En son izlemekten vazgeçip, esintinin verdiği ferahlama ile yavaş yavaş çimlere yayılmaya başladık. Biraz fazla yayıldık galiba… 

Sefamız bitince, salına salına Beşiktaş’a inip oradan Taksim’e geçtik. O dükkan senin, bu dükkan benim gezmeye başlamadan önce Ara Kafe’ye gidip mükemmel makarnalarından yedik. İzmir’de de olsa da yesek. Ara Kafe, Ara Güler’in kafesiymiş. Arada gelir, oturur biraz surat asarmış. Mekana başka sanatçılar da zaman zaman geliyor. Hatta mekanın fotoğraflarını çekmeye çalışırken, kadraja giren kişinin ünlü olduğunu, fotoğraf çektiğim için bana dik dik bakınca anladım. Ben mekanı çekmeye çalışıyordum ama o üstüne alındı..

Üniversite ekibiyle buluşma vakti gelince, daha önceden de gitmiş ve hayran kaldığımız shot bar Montreal’e çevirdik rotamızı. Grupta herkes sadece 2-3 kişiyi tanıyordu. Her gelen bir arkadaşını getirmiş ancak bu kadar keyifli insanlar bir araya gelebilirdi. Üniversite döneminde M’nin evinde verilen partilerdeki gibiydi. Gece boyunca, “sen kimdin”, “kimi tanıyordun”, “nerden geldin” gibi sorular sürekli devam etti. Sanırım bugün bile herkesin bir iki kişi hakkında kafasında soru işareti kalmıştır. Uzun zamandır bu kadar keyifli bir gece geçirmemiştim. Herkes çok doğal ve eğlenceliydi. Umarım bir sonraki seferde bu kadar keyifli geçer.

 

5 YORUMLAR

 1. selamlar..

  bumerangdeneyimgunlerinde Batum gezisinden bahsediliyordu bende o yuzden kendimi senin yazılarını okurken buldum..

  sorularım var ama bilmem ki cevaplar mısın? 🙂
  1- Y kim?
  2- vespa kimin? bende motorsiklet sürüyorum
  3- ben kimim? cevap: http://omactivities.com yazarıyım
  4- C ve T neden kendi isimlerini kullanmamışlar?

  şimdilik aklıma sadece bunlar geldi 🙂
  görüşmek üzere…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.