Laos Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

1

 

Laos, Türkiye’de konsolosluğu bulunmayan ülkelerden birisi. Bu nedenle Laos vizesi almanın en kolay yolu Bangkok büyükelçiliğinden başvuru yapmak ya da kolay yolu idi diyeyim.

Geçtiğimiz yıllara kadar Laos vizesi almak çocuk oyuncağı gibi gözükse de bu sene işi Türkler için epey zorlaştırmışlar. Diğer ülke vatandaşları kapıda vize alabilirken Türklerden
bir çok belge ve bir de mülakat talep ediliyor. Ayrıca başvuruyu herhangi bir acente aracılığı ile yapmanız söz konusu dahi değil.

Vize için gerekli belgeler
2 fotoğraf
Gidiş dönüş uçak bileti
Otel rezervasyonu
Kredi kartı bilgileri
Hesap hareketleri
ve bir de mülakat

Tüm bu belgeri sağladıktan sonra vizeyi gün içinde ya da ertesi gün alabiliyorsunuz ancak benim gibi otobüs ile seyahat etmeyi düşünenlerden biri iseniz işler o zaman değişiyor. Temin etmeniz gereken belgelerin yanı sıra bir de vize için 2 haftalık bekleme süresi ekleniyor.

Konsolosluğa gitmeden önce o gün vizeyi alacağıma eminken, şuan başvurmayı dahi düşünmüyorum. Laos vizesi için belgeleri temin etmek çok zor değil ancak seyahat özgürlüğünün önündeki bu tip engeller beni ülkeden soğutabiliyor ya da oraya harcayacağım para ile başka planlar yapmaya teşvik edebiliyor.

Laos, Güneydoğu Asya listemde olmasına rağmen eğer geçiş için daha kolay bir yol bulamazsam gitmeyeceğim. Kafamda bazı alternatifler var, umarım işe yarar…

1 Yorum

  1. Laos vizesini bangkok yerine khon kaen’deki konsolosluktan çok rahat almak mümkün. hiç bir belge istemeden 10 dakikada veriyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.