Meteora’ya Nasıl Gidilir?

0

Meteora için yola çıktığımızda acaba bir sorun yaşar mıyız yoksa başarabilir miyiz sorusu aklımın bir köşesini kurcalıyordu.. Malum ne de olsa geçen sene Yunanistan’da geçirdiğim 1 ay boyunca dün Meteora’ya gitme denemelerim başarısızlıkla sonuçlanmıştı..

İzmir’den Meteora’ya gidebilmek için bir çok seçenek mevcut. Bunların en kolayı ve rahatı tabiki uçak ancak bilet almak için erken davranmadığımız için bütçemizi zorlamak istemedik biz de diğer alternatif yolları araştırmaya başladık.

Meteora’ya gitmeden önce ilk karar verilecek nokta, Selanik üzerinden mi yoksa Atina üzerinden mi gidileceği olmalı. Meteora’ya en yakın konaklanabilecek Kalambaka, Atina’dan trenle yaklaşık 5 saat, Selanik’ten ise 3 saat mesafede. Türkiye’den Atina uçuşları Selanik’e göre daha uygun ancak İstanbul’dan Selanik’e de otobüs seferleri bulunuyor. Burada iş bütçeyi ve zamanı planlayarak rotayı oluşturmaya kalıyor. 

Bizim tercihimiz İzmir’den İstanbul’a uçup, İstanbul’dan Selanik’e otobüsle geçmek (otobüsle sınır kapısı geçmek mi bir daha asla – sonra uzun uzun anlatırım), Selanik’ten ise trenle konaklayacağımız Karditsa’ya ulaşmak oldu. 

 
 CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.