Seyahat Ederek İngilizce Öğrenmek

0

Aylar belki yıllar boyunca İngilizce öğrenmek için gerekli adımları atmaya karar aldınız ama bir türlü eyleme geçirecek fırsatı bulamadınız. İngilizce öğrenerek kendinizi geliştirmek istediniz. Hem işte hem okulda hayatın bir çok alanında karşınıza engel olarak çıkmaya başladı. Neden ana dillerinden biri İngilizce olan güneşli ve keyifli Malta’da İngilizce öğrenmiyorsunuz?

Malta’da size uygun bir okul bulmaya çalışırken bilgisayarın başında arama motoru ile bilgi almaya çalışıyorsunuz. Ancak okul sayısı çok ve uzaktan görmeden seçmek çok zor.

Bu yüzden yurtdışındaki İngilizce dil okulunu seçerken göz önünde bulundurmanız gereken 3 başlık var.

 

İngilizce Dil Okulu Seçerken Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler

1- Neden İngilizce öğrenmek istiyorsunuz?

Neden İngilizce öğrenmek istediğiniz sorusu okulunuzu seçmeden önce dikkat etmeniz gereken ilk ve en önemli sorudur: İngilizce’yi iş amaçları mı için öğrenmek istiyorsunuz? İngilizce yeterliğinizi mi geliştirmek istiyorsunuz? Yoksa yurt dışında bir üniversitede yüksek lisans mı hedefliyorsunuz?  Bu soruların cevabı, aramanızı daraltmanıza kesinlikle yardımcı olacaktır.

Tüm bu soruları cevapladıktan sonra,okulun akreditasyonunu kontrol edin. Öğretmenleri ve kullandıkları yöntemleri araştırın. Öğretmeninizle çok zaman geçireceğiniz için okulunuzu seçmeden önce onları biraz daha tanıyın. Sizinle aynı hobileri paylaşıyorlar mı, hangi öğretim yöntemlerini kullanıyorlar? Şu an bu sorular belki komik geliyor ama aynı hobiye sahip olduğunuz bir öğretmen ile daha çok şey paylaşacağınızdan, konuşmak ve diyalogları ilerletmek için siz gönüllü olacaksınız. Tam tersi bir öğretmen ile sadece sıkıcı bir öğretmen ve öğrenci ilişkisi yaşamanız yüksek ihtimal.

Herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, kararınızı vermeden önce okulla iletişime geçmenizi öneririm.

 

2- Okulun Yeri ve Kampüsü

Okulunuzun bulunduğu yere karar vermek sizin seçtiğiniz en önemli faktörlerden biridir.Sessiz bir ortamda öğrenmeyi veya canlı yaşam St. Julians’ta gitmeyi mi tercih edersiniz?

Ayrıca okul tesislerini de kontrol edin: Wi-Fi sunuyorlar mı? Kütüphane? Yerel kahve? Ya da belki de çatıdaki bir havuz. Evet evet, böyle bir okul var ve bu gizli bilgiyi sizinle paylaşabilirim.

3- Neden Malta?

Keyifli bir ortam ve ılıman Akdeniz iklimi ile  Malta sadece tatil için değil aynı zamanda İngilizce öğrenmek için de ideal bir yerdir. Akdeniz kültürü ve misafirperverliğine sahip bu adanın en büyük gelir kaynaklarından biri de dil okulları. Dünyanın dört bir yanından bir çok insan Malta’ya İngilizce öğrenmek için geliyorlar. Buradaki okullar profesyonel.

 

 

Sizi Malta’ya götürecek 5 sebep

Malta

Sınıfın dışında İngilizce öğrenmek:

 

Malta eski bir İngiliz kolonisi olduğun için, İngilizce resmi dillerden biridir ve yeni dil yolculuğunuza kendinizi kaptırmak için bolca fırsatınız olacaktır. En yeni İngilizce dilbilgisi dersini gerçek yaşamda yerel halka konuşarak pratik edebileceksiniz.

 

Güneşin altında İngilizce:

 

İngilizce okulunuzda geçen bir günden sonra Malta’nın mükemmel hava koşullarından yararlanması neden olmasın? Malta yaz mevsiminde (Temmuz ve Ağustos) 32 ° C’ye kadar çıkan sıcaklıklara sahip eşsiz bir iklime sahip. İzmir’de bile 45 ° C’ye çok kolay ulaşıyoruz. Açık hava aktivitelerinin tadını çıkarmak için mükemmel; yüzme, bisiklet, binicilik, tekne turu, yürüyüş… Bütün bunları yapabilirsiniz.

 

Malta Kültürü ve Tarihi:

 

Adalar, Dünya Kültür Mirası’nın bir parçası olan bir dizi kültürel esere sahiptir. Gizemli tarihi tapınaklar, şövalyeler tarafından inşa edilen başkent Valletta ve Normanlar’ın soyuna ev sahipliği yapan ortaçağ kenti Mdina. Valletta ve Mdina evlerinin sarayları ve katedralleri, Avrupa’nın en değerli hazinelerindendir.

 

13 Ekim 2012 tarihinde Valletta, 2018 Avrupa Kültür Başkenti seçildi. Bu prestijli başlık, inanılmaz zengin kültürel mirası nedeniyle Valletta tarafından alındı. Valletta’da 20 Ocak’ta açılışı yapıldı. Kutlamalar tam 2 gün sürdü ve pek çok muhteşem ve yaratıcı performans sergiledi. Bu etkinliğe yaklaşık 100 bin kişi katıldı.

 

Etkinlikler:

İster gece, ister gündüz aktivitelerini tercih edin, Malta’da çok çeşitli etkinlikler bulacaksınız. Köy festivalleri, MTV Adası, Caz Festivalleri, Malta Müzik Haftası, Notte Bianca, Malta Uluslararası Havai Fişek Festivali, Arti Fil-Misraħ… Liste sonsuz.

 

Maltalingua Dil Okulu:

Maltalingua dil okulu

Maltalingua İngilizce okulu, yetişkin öğrenciler ve 8 ila 17 yaş arasındaki çocuklar için kurslar sunmaktadır. Yetişkinlere genel İngilizceden IELTS hazırlık kursuna kadar çok çeşitli kurslar sunmaktadır.  Tüm İngilizce kursları standart (haftada 20 ders) veya yoğun (haftada 30 ders) programda sunulmaktadır. Bireysel eğitim almak isteyen için de yine genel, özel kurs veya ek dersler sunulmaktadır. Çocuklara standart bir İngilizce kursu, aktivite programı, ev sahibi ailede günde 3 öğün içeren konaklama ve tüm transferler dahil olmak üzere birleştirilmiş programlar sunulmaktadır.

Maltalingua, Malta’nın turizm merkezinde yer almaktadır;  güzel St. Julian’s kasabası. Bu kasaba sadece neşeli, renkli ve pozitif değil, aynı zamanda ulaşım seçenekleri çok gelişmiş olduğundan, Malta’nın diğer bölgelerine geziler için de çok uygun. Okulun binası rahat bir eğitime katkıda bulunan sakin bir yerdedir. Ve binadan sadece yarım dakikalık yürüyüş ile plajlar, restoranlar ve oteller ile büyük bir sahile ulaşabilirsiniz.

Okulun binası geleneksel bir Malta mimarisine sahiptir. Yüksek tavanlar, duvarlardaki sütunlar ve kristal avizeler gibi unsurları koruyarak okulun kuruluşundan önce restore edilmiştir. Okul yüksek standartlara sahip. Sınıflardaki interaktif yazı tahtaları, kampüste ücretsiz Wi-Fi, kitap ve DVDlerle dolu bir kütüphane, öğrenci kafeleri, masa oyunları ve terasta bir yüzme havuzu. Burada öğrenciler, sınıflar arasında serbest zaman geçirmekten, birbirleriyle iletişim kurmaya, rahat bir ortamda keyif yaparken İngilizce pratik yaparlar.

Maltalingua İngilizce okulunun eğitim hizmetlerinin kalitesi de çok yüksektir. Bu, Maltalingua’nın Malta’daki çalışmalarının ikinci yılında aldığı ve 12 kategoriden 8’inin en yüksek notu aldığı Avrupa Kalite Dil Merkezleri Derneği’nin (EAQUALS) saygın akreditasyonu ile belgelenmiştir. Tüm öğretmenler ana dili İngilizce olan ve son derece nitelikli (en azından CELTA sertifikası olan) uzmanlardır.

Okulun eski öğrencileri, sıcak ve samimi atmosferini ve öğrencilere ve onların ihtiyaçlarına yönelik özenli tavrını sürekli olarak anlatıyorlar. Okulda sınıflarda olması gereken boyutlarda, okul 12 sınıfı ile maximum 135 öğrenciyi bulundurmaktadır. Maltalingua çalışanları her zaman güler yüzlü, neşeli ve öğrencilere her konuda yardımcı olmaya hazırdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.