Uçuşlarda Bilet İptal Güvencesi

0

Uçak bilet iptallerinde para iade garantisi havayolu firmasının çalışma koşullarına bağlı olarak değişiyor. Bilet iptallerinde ise özellikle çok uygun fiyata getirip alınan promosyon biletlerinde para iadesi olmaması, geleceğe yönelik bilet alırken insanı tereddütte bırakıyor. İşte tam da bu yüzden enuygun.com promosyon biletlerde de geçerli olan bilet iptal güvencesi sunuyor.  

Bilet İptal Güvencesi Nedir?

Enuygun.com, uçak seyahatlerini planlarken kendinizi güvence altında hissetmenizi sağlayacak bilet iptal güvencesi ile seyahatte yeni bir dönem başlatıyor.  Site üzerinden veya mobil uygulama ile uçak bileti satın alan kullanıcılara, promosyonlu ya da promosyonsuz her uçak biletini, hiçbir açıklama istemeksizin, hangi sebebe bağlı olursa olsun, üstelik uçağın kalkmasından sadece 3 saat öncesine kadar iptal hakkı sunuyor. Biletini iptal edenlere bilet ücretinin yüzde 90’ı iade ediliyor.

Bunun için yapılması gereken tek şey, bileti satın alırken, ekranda çıkan “Bilet İptalli Seyahat Sigortası” seçeneğini işaretlemek. Böylece satın aldığınız bilet iptal güvencesi altına alınmış oluyor.  Sadece bilet satın alma aşamasında “Bilet İptalli Seyahat Sigortası” seçeneğini işaretleyip bilet tutarının yaklaşık %10 -%15’i civarında bir poliçe bedeli ödemeniz gerekiyor. Promosyonlu veya promosyonsuz, yurtiçi ve yurtdışı tüm biletlerinizde, Generali Sigorta aracılığı ile uçuş hakkınızı sigortalamış oluyorsunuz.

Dikkat edilmesi gereken nokta ise, uçak bileti iptalinizi uçuşun 3 saat öncesine kadar gerçekleştirmiş olmanız gerekiyor. Bence seyahat iptali için gayet yeterli bir süre.

Böylece siz uçmaktan vazgeçseniz bile paranız uçup gitmiyor. Aylar öncesinden huzurla istediğiniz zaman biletinizi alabiliyor, bir aksilik olursa param yanar endişesi taşımıyorsunuz. Gelsin promosyonlu uçak biletleri…

Bekle beni Adnan Menderes Havalimanı!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.