Hostellerde Arkadaş Edinmenin Yolları

0

Hostellerin daha uygun fiyatlı olmasının dışında bir çok avantajı daha var. Bunlardan biri de hostellerde arkadaş edinme hem rahat hem kolay. Özellikle tek kadın seyahat ediyorsanız konaklama seçeneğinizi hostelden yana kullanarak çok güzel arkadaşlıklar kurabilir, hiç aklınızda olmayan seyahatlere dahil olabilirsiniz.

Hostellerde bir çok çeşit oda olur. Yalnızca iki kişi paylaşılan oda da bulabilirsiniz, yirmi kişiyle paylaştığınız bir oda da vardır. Arkadaş edinmek, güzel bağlantılar kurmak seyahatlerinizde öncelikleriniz içerisinde yer alıyorsa iki kişi paylaşımlı odalar yerine daha fazla insanla aynı odayı paylaştığınız konaklama seçeneklerinden birini tercih etmelisiniz. Bu, hostellerde arkadaş edinme yollarından biridir. Fazla kişi paylaşımlı odalarda, sohbet, yardımlaşma her zaman daha üst düzeydedir. Nereden geldiğinizi, rotanızın ne olduğunu konuşmaya başlayarak arkadaşlıklarınızın ilk adımını atabilirsiniz.

Ortak Alanlar

Her hostelin birden fazla herkesin oturabileceği, işlerini yapabileceği ortak alanları bulunur. Mutlaka buralarda vakit geçirin. Kitap okuyacaksanız odanızda okumak yerine bu ortak alanlardan birinde okuyun. Herhangi birinin sohbet ettiğini ve ilginizi çeken bir konudan bahsettiğini duyduğunuzda onlara dahil olmak asla yadırganmayacak bir harekettir. Hostellerde bu tarz davranışlardan çekinmemelisiniz.

Bu ortak alanlar yeni arkadaşlıkların en tatlı başlangıç yerleri olabilir. Burada tanıştığınız herhangi biri sizinle aynı rota üzerinden yola devam edecek olabilir, tercihen birlikte plan yapabilir, yolculuğunuzu yeni biriyle daha keyifli hale getirebilir veya maddi açıdan tek kişi yerine iki kişi hareket ediyor, bir şeyleri bölüşüyor olmak sizi rahatlatabilir. Belki aklınıza yatan hiç bilmediğiniz bir yere gitme şansı yakalarsınız. Hostellerde tanıştığınız insanların, edindiğiniz arkadaşlıkların böyle bir spontan güzelliği oluyor.

Etkinlikler

Hostellerin bu ortak alanlarında, etkinlik broşürleri, bilgilendirmeleri görebilirsiniz. Bu etkinlikler genelde çok düşük bir ücret karşılığında yapılır. Etkinliklere mutlaka gitmeye çalışın. Etkinlikler, hostelde konaklayan insanların tanışması için çok güzel bir ortam yaratır.

Mutfaklar! Bir hostelin ortak kullanılan mutfağı paylaşımın en fazla yapıldığı yerlerinden biridir. Farklı yemekler yapsanızda aynı masada yemek yersiniz ve siz konuşmaya çekinseniz bile o masada biri mutlaka konuşacaktır. Kendi dilinizde afiyet olsun demeyi karşınızdaki insanlara öğreterek siz de bir çok dilde bunu öğrenebilirsiniz ve böyle bir konu açabilirsiniz. Unutmayın ki orada bulunan insanlarla çok büyük bir ortak noktanız var. Hepiniz seyahat etmeyi seviyorsunuz. Konuşacak çok şeyiniz var. Mutfaklarda farklı kültür yemeklerini de tanıma fırsatınız olabilir. Bir konuşma başlatmak için yemek yapan birine ‘Ne yemek yapıyorsun?’ tarzında bir soruyla bile gidebilirsiniz. En önemlisi buradaki insanlara iletişime kapalı olduğunuz izlenimini vermeyin. Elinizde telefonla yemek masasında oturarak arkadaş edinmek pek mümkün olmasa gerek.

Çekinmeyin

Hepsinden ötesinde, yeni arkadaşlıklar kurmaya, insanlarla tanışmaya açık olun. İçe dönük bir insansanız, kalabalık yerlerde çok rahat hissedemeyeceğiniz tahmin edilebilir bir şey ama unutmayın ki hosteller sizin gibi bir çok insanı bir araya getiren yerlerdir. O veya bu sebepten hepiniz aynı hosteldesiniz. Belki bir iş seyahatinde başka yer bulamadınız, belki paranızı cebinizde tutmaya çalışıyorsunuz ama hepiniz yoldasınız. Yeni insanlara, tecrübelere açık olun ki bir yabancıyla konuşmanın tehlikeli veya kötü bir şey olmadığını kendiniz tecrübe edin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.