Kadınlara Özel Seyahat Uygulamaları

0

Seyahate çıkmadan önce hepimiz telefonumuzu yolda ihtiyacımız olacağını düşündüğümüz mobil uygulamalarla dolduruyoruz. Belki dil konusunda bize yardımı olacak bir uygulama, para birimi çeviricileri, konaklamamızı planlayabileceğimiz uygulamalar, sevdiklerimizle veya yolda tanıştığımız insanlarla iletişimimizi sağlayabilmek için kullandığımız mesajlaşma uygulamaları… Bunların hepsi bir yana yalnız seyahat eden kadınlar için seyahat uygulamaları bulunuyor.

Kadınlar için Seyahat Uygulamaları

Tourlina

Bunlardan ilki Tourlina. Bu uygulamayla aradığınız kadın yol arkadaşını bulabilirsiniz. Tinder’ın sadece kadınlar için olanı gibi düşünülebilir, tek bir farkla; bu uygulamayı ağırlıklı olarak gezgin kadınlar kullanıyor. Bir yere giderken kendinizi güvende hissetmeyebilirsiniz, tek başınıza gitmek istemiyor olabilirsiniz. Bu tarz durumlarda Tourlina uygulamasını kullanırken seyahat arkadaşınızı bulabilirsiniz.

Chirpey

Yalnız seyahat eden kadınlar için ikinci uygulama ise Chirpey. Chirpey’de kadın gezginlere oldukça kolaylık sağlayan uygulamalardan biri. Chirpey’in içerisinde yapılan paylaşımlar için bir doğrulama süreci var ve Chirpey’e yalnızca kadınlar katılabiliyor. Bu uygulamada, daha önce gittiğiniz destinasyonlar, oteller, mekanlar için yorumlar yapabilir, diğer kadın gezginlere tavsiyeler verebilirsiniz. Aynı zamanda gitmiş olduğunuz yerler için bu yorumları yazıyorken, gitmek istediğiniz yerlerle de ilgili sonuçlara ulaşabilir ve oraya gitmiş olan kadın gezginlerden tavsiyeler alabilir, önemli bilgiler edinebilirsiniz. Chirpey’de yapabildikleriniz yalnızca bunlarla sınırlı değil. Bir etkinlik oluşturabilir, bölgenizde sizin gibi gezen kadınlarla da  bir araya gelebilir veya bir etkinliğe beraber katılma teklifinde bulunabilirsiniz. Chirpey’in en sevdiğim özelliği ise, acil bir durumla karşı karşıya kaldığınızda, hastalık, cüzdanınızı çaldırma vb. Chirpe’e bir mesaj bırakarak bulunduğunuz bölgede olan, uygulamayı kullanan kadınlara bildirim düşmesini sağlayabilirsiniz.

MayDay

Bir yardım çağrı uygulaması mantıcıyla tasarlanmış olan MayDay, sizi gideceğiniz veya olduğunuz rota üzerinde herhangi bir kötü durum varsa uyarır. Tamamen sizi güvende tutmak üzerine tasarlanmış. Eğer kırmızı MayDay butonuna üç defa basarsanız, arkadaşlarınız, aileniz bulunduğunuz konumla ilgili olarak bilgilendirilir. Onlara bildirim gönderilir. Tabii bu işlemi yapabilmeniz için telefonunuzda bir sinyal olması gerekmektedir. Overwatch diye adlandırdıkları bir özellik uygulamanın içerisine dahil edildi ve bu özellikle beraber, belirlediğiniz insanlar sizin seyahatinizi izleyebilirler. Bu da güvenliğinizi biraz olsun arttırabilir.

SitOrSquat

Kadınlar için seyahat uygulamaları arasında belki de en popüler olanı… SitOrSquat uygulaması bizler için oldukça güzel bir hizmet sağlıyor. Temiz tuvalet hizmeti! Olduğunuz yere en yakın tuvalet nerede bulunuyor, temizlik durumu nedir gibi sorulara kolayca yanıt veriyor. Siz de aynı zamanda kullandığınız tuvaletlere, başkaları için yorum yazabiliyorsunuz. Gideceğiniz tuvalette oturacağınıza veya squat yapacağınıza tuvalet değerlendirmelerine bakarak siz karar verebiliyorsunuz.

Seyahatte kadınsal hijyen durumları için ise aşağıdaki yazıya göz atabilirsiniz.

Seyahatte Kadınsal Hijyen Mevzuları

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.